Заліщики Дністровський каньйон знахідка яка вражає


Жителька міста Заліщики під час пішої прогулянки берегом Дністра натрапила на знахідку, якій мільйон років. Така знахідка є неоціненною для науковців.
 Зі словами авторки Олена Терен
Я далека від палеонтології, тому коментувати свою сьогоднішню знахідку на якомусь фаховому рівні не беруся. Гуляючи стежками по скелях Дністровського каньйону, часто знаходила подібні закам'янілості (в загальному із тих знахідок можна було б вже скласти якусь тваринку чи людинку :) ) Але ця вразила і виглядом, і розміром (довжина близько15 см). Тримаєш в руках і важко повірити - мільйони, десятки, сотні мільйонів років!

Ці вимерлі головоногі молюски жили в морях мезозойської ери – в тріасовий, юрський і крейдовий періоди, коли на суходолі панували динозаври. Так само, як динозаври, більшість цих морських створінь загинули під час всесвітнього катаклізму, який науковці пов’язують із падінням на Землю астероїда. Про те, як виглядали ті допотопні істоти, можна здогадуватися лише за цими скам’янілостями.
Коли бачиш перед собою рештки морських істот, то стає очевидним, що у ті прадавні часи, які науковці вимірюють багатьма мільйонами років до нашої ери, життя на Землі було зовсім інакшим.
http://raftingtour.com.ua/component/k2/item/214-%D0%B3%D0%B5%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%8F-%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D1%8C%D0%B9%D0%BE%D0%BD%D1%83-%D0%B4%D0%BD%D1%96%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0
Поділитись на Google Plus

Автор zalmisto@gmail.com

0 Коментарів:

Дописати коментар